اعتراف هلند به کشتار غیرنظامیان در حمله 2015 به شمال عراق

به گزارش تور استانبول، وزارت دفاع هلند برای اولین بار اعتراف کرد که در حمله هوایی ژوئن 2015 جنگنده های این کشور به شمال عراق، دستکم 70 نفر کشته شدند که تعدادی از آن ها غیرنظامی بوده اند.

اعتراف هلند به کشتار غیرنظامیان در حمله 2015 به شمال عراق

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول، وزارت دفاع هلند امروز (دوشنبه) اعتراف کرد که در حمله هوایی سال 2015 این کشور به کارخانه فراوری بمب داعش در شمال عراق 70 نفر کشته شدند که ده ها نفر آنها غیرنظامی بوده اند. به

به نوشته خبرگزاری رویترز، دولت هلند پیش از این برآورد تفصیلی از تعداد تلفات حمله حویجه در نزدیکی شهر کرکوک ارائه نداده بود.

طبق این گزارش، آنا بیجلولد شوتن وزیر دفاع هلند در نامه ای به مجلس اعلام نمود که جنگنده اف-16 هلند که در عملیات شبانه دوم ژوئن (12 خردادماه) ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش مشارکت داشت، بمبی را پرتاب کرد که به قربانی شدن حدود 70 نفر از جمله جنگجویان داعش و غیرنظامیان منجر شد.

در این نامه اشاره ای به تعداد دقیق غیرنظامیانی که در این حمله جان خود را از دست دادند، نشده اما اذعان شده است که به واسطه انفجار مواد منفجره ای که در ساختمان مورد حمله انبار شده بود، شمار قربانیان بیشتر از پیش بینی هایی بود که در حمله شبانگاهی برآورد شده بود.

با اینحال، وزیر دفاع هلند ضمن ابراز بی اطلاعی از حضور غیرنظامیان در محل مورد حمله گفت که این تأسیسات داعش در یک منطقه صنعتی بوده است و اطلاعاتی که در اختیار هلند قرار گرفته بود، مرگ غیرنظامیان را پیش بینی نکرده بود زیرا هیچ غیرنظامی در منطقه نزدیکی هدف زندگی نمی کرد.

وزارت دفاع هلند اعلام نمود که جنگنده های اف-16 این کشور بعنوان بخشی از عملیات مقابله با داعش در بازه زمانی اکتبر 2014 و 2018 (مهر و آبان) در حدود دو هزار و 100 حمله بر فراز عراق مشارکت داشته است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعتراف هلند به کشتار غیرنظامیان در حمله 2015 به شمال عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف هلند به کشتار غیرنظامیان در حمله 2015 به شمال عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید