ایران مشتری نفتکش دست دوم شد

به گزارش تور استانبول، ایران در ابتکاری جدید در جست وجوی نفتکش های دست دوم برای جایگزین کردن ناوگان فرسوده خود و حفظ جریان صادرات نفت با وجود تحریم های آمریکا است.

ایران مشتری نفتکش دست دوم شد

به گزارش ایسنا، رویترز با بیان مطلب بالا به نقل از منابع مطلع نوشت: از زمان وضع مجدد تحریم ها از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نوامبر گذشته، باوجودی که مذاکرات با کره جنوبی برای خرید حداکثر 10 ابر نفتکش جدید بی نتیجه ماند و پاناما نیز حداقل 21 نفتکش ایران را از رجیستری خود حذف کرد، تهران اکنون به دنبال کشتی های بیشتری در نقاطی مانند ویتنام و… است.

به نوشته این خبرگزاری، ایران در ابتکاری جدید در جست وجوی نفتکش های دست دوم برای جایگزین کردن ناوگان فرسوده خود و حفظ جریان صادرات نفت با وجود تحریم های آمریکا است.

هرچند واشنگتن محدودیت هایی را برای بخش های بندر، انرژی و کشتیرانی ایران وضع نموده اما به هشت مشتری بزرگ نفت ایران شامل چین، هند و ژاپن برای ادامه خرید نفت از ایران معافیت داده است.

رویترز مدعی شد که ایران در گذشته با تغییر نام کشتی ها، غیبرطرفال کردن سیستم شناسایی اتوماتیک و انجام انتقال کشتی به کشتی نفت، از تحریم ها گریخته است.

یک مقام ایرانی به رویترز گفت: مذاکرات با کره جنوبی در مورد سفارش 10 ابر نفتکش که هر کدام قادر به حمل دو میلیون بشکه نفت هستند، به دلیل تحریم های آمریکا به تأخیر افتاده است.

پس از برطرف تحریم ها در سال 2016، ایران با شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو درباره تشکیل یک جوینت ونچر برای کشتی سازی در ایران مذاکره کرد.

یک سخنگوی دوو در این باره اظهار کرد: این شرکت در دسامبر سال 2016 یک توافق مقدماتی برای همکاری در ساخت کشتی سازی با ایران امضا کرد اما پیشرفتی از آن موقع انجام نشد.

یک مقام ایرانی هم گفت که این مذاکرات همچنان ادامه دارد.

ایران بیش از 50 فروند نفتکش دارد اما از آنها برای حمل و همچنین ذخیره سازی نفت استفاده می نماید. طبق آمار مارین ترافیک، 12 نفتکش ایران در مارس به عنوان مخازن شناور نفت مورد استفاده قرار گرفتند.

منبع: انتخاب

به "ایران مشتری نفتکش دست دوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مشتری نفتکش دست دوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید