خودداری دو مقام دیگر دولت ترامپ از حضور در کنگره برای تحقیقات استیضاح

به گزارش تور استانبول، دو مقام دیگر دولت ترامپ از حضور در مجلس نمایندگان آمریکا برای شروع تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا خودداری کردند.

خودداری دو مقام دیگر دولت ترامپ از حضور در کنگره برای تحقیقات استیضاح

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول، دو مقام دولت آمریکا روز سه شنبه از حضور در جلسه استشهاد مجلس نمایندگان آمریکا برای تحقیقات استیضاح ترامپ شرکت نکردند.

ولز گریفیث معاون ویژه رئیس جمهور و مدیر ارشد محیط زیست و انرژی بین الملل در شورای امنیت ملی دولت ترامپ در جلسه استشهاد صبح سه شنبه مجلس نمایندگان آمریکا حضور نیافت.

مایکل دافی مدیر امنیت ملی در دفتر بودجه و مدیریت نیز در جلسه استماع پشت درهای بسته که بعد از ظهر سه شنبه در کنگره برگزار گردید حضور نیافت.

این رویداد در همان روزی روی می دهد که دموکرات های مجلس نمایندگان متن استشهادیه گوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا و کورت ولکر نماینده سابق آمریکا در اوکراین را منتشر کردند.

ساندلند در جلسه استشهاد گفته که تعامل رئیس جمهور با موضوع اوکراین یک بده بستان آشکار بوده است.

مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال شهادت از سوی گریفیث به این دلیل هستند که وی در جلسه ماه جولای در کاخ سفید با مقامات اوکراینی حضور داشته است در حالی که دافی به دلیل مشارکت ادعایی اش در متوقف کردن یاری 400 میلیون دلاری به اوکراین به مجلس نمایندگان آمریکا احضار شده است.

در آمریکا، رئیس جمهور ترامپ به تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات فساد علیه جو بایدن، یکی از نامزدهای بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا متهم شده است.

در صورتی که تحقیقات استیضاح، خاتمه به مرحله ای ختم گردد که در آن مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح او رأی بدهد، مجلس سنا به دادگاه علیه او تبدیل خواهد شد و باید به عزل یا ماندن او در قدرت رأی بدهد.

با توجه به آنکه جمهوری خواستار تا به حال از استیضاح ترامپ حمایت نکرده اند، بعید است که استیضاح، اگر کلید هم زده گردد به عزل ترامپ از قدرت منجر گردد، مگرآنکه او مرتکب جرمی گردد که جمهوری خواستار را با دموکرات ها همراه کند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خودداری دو مقام دیگر دولت ترامپ از حضور در کنگره برای تحقیقات استیضاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری دو مقام دیگر دولت ترامپ از حضور در کنگره برای تحقیقات استیضاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید