روسیه: هدف آمریکا از غارت نفت سوریه رساندن پول به معارضان است

به گزارش تور استانبول، یک ژنرال وزارت دفاع روسیه گفته هدف آمریکا از غارت نفت سوریه تأمین اقتصادی معارضان دولت سوریه است.

روسیه: هدف آمریکا از غارت نفت سوریه رساندن پول به معارضان است

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول، میخائیل میزینتسوف، از مقام های ارشد وزارت دفاع روسیه هدف دولت دونالد ترامپ از غارت منابع نفت سوریه را رساندن پول به معارضان دولت بشار اسد عنوان نموده است.

به نوشته اسپوتتیک، ژنرال میزینتسوف که در حال حاضر ریاست مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه را بر عهده دارد در نشست قرارگاه هماهنگی روسیه و سوریه گفت دولت آمریکا به بهانه تأمین امنیت منابع نفت سوریه در حال غارت نفت این کشور است.

او گفت: شماری از نیروهای آمریکایی با هدف ادعایی محافظت از مخازن نفت به شرق رود فرات بازگردانده شده اند در حالی که در حال غارت نفت برای سود و با هدف پول رساندن به نیروهای معارض دولت هستند.

این ژنرال روس همچنین افزود که غارتگری آمریکا مردم سوریه را از ثروت ملی شان محروم نموده و از بازگشت اقتصاد به وضع عادی جلوگیری نموده است.

دونالد ترامپ چندی پیش علی رغم آنکه اعلام خروج نظامیان آمریکا از سوریه گفت میخواهد شماری از نظامیان را در مناطق نفت خیز شمال شرق سوریه حفظ کند. نزدیک به 90 درصد از منابع نفت سوریه در شرق رود فرات قرار گرفته است.

شبکه ان بی سی نیوز ماه پیش گزارش داده بود لیندسی گراهام، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا و یک تحلیلگر فاکس نیوز بعد از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه او را مجاب نموده اند شماری از نظامیان را در مناطق نفت خیز این کشور حفظ کند.

طبق این گزارش، جک کین، ژنرال بازنشسته آمریکایی و یکی از تحلیلگران شبکه خبری فاکس نیوز (شبکه محبوب ترامپ) همراه با لیندسی گراهام با در دست دریافت نقشه ای راهی کاخ سفید شده و پس از نشان دادن مقر میدان های نفتی در شمال سوریه از او خواسته اند نظامیان آمریکایی را در این مناطق حفظ کند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "روسیه: هدف آمریکا از غارت نفت سوریه رساندن پول به معارضان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: هدف آمریکا از غارت نفت سوریه رساندن پول به معارضان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید