روسیه کشته شدن ابوبکر البغدادی را تایید نمی کند

به گزارش تور استانبول، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه تأکید کرد، این کشور اطلاعات قابل اطمینانی، از جمله نمونه ژنتیکی که بتواند کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش را مورد تایید قرار دهد، در اختیار ندارد.

روسیه کشته شدن ابوبکر البغدادی را تایید نمی کند

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول، سرگئی ناریشکین مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه در گفت وگو با خبرگزاری تاس گفت که این کشور اطلاعاتی در اختیار ندارد که بتواند کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در سوریه را مورد تایید قرار دهد.

این مقام بلندپایه روس در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: ما اطلاعاتی در اختیار نداریم، چه رسد به نمونه های ژنتیکی، که بتواند برای تایید کشته شدن البغدادی کافی باشد.

در اواخر ماه اکتبر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از به هلاکت رسیدن ابوبکر البغدادی در یک عملیات کاملاً دقیق نظامیان آمریکایی در استان ادلب سوریه خبر داد. در آن زمان هم وزارت دفاع روسیه گفت که اطلاعات موثقی درباره کشته شدن رهبر گروه تروریستی داعش ندارد.جامه جهانی در واکنش به این خبر، هلاکت البغدادی، در صورتی که واقعاً اتفاق افتاده باشد را با اهمیت، ولی نه اقدامی معین کننده ارزیابی کرده و خواستار ادامه مبارزه با تروریسم شد.

روسیه باید فعالانه توانایی دفاعی خود برای مقابله با آمریکا را تقویت کند

مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه همچنین گفت که پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی ( استارت-3) که مدت اعتبار آن در فوریه سال 2021 به اتمام خواهد رسید، به احتمال زیاد تمدید نخواهد شد و به دنبال سرنوشت تاسف بار پیمان نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه تر، به موجودیت خویش انتها خواهد داد.

به گفته ناریشکین، با توجه به چشم اندازهای پیش روی، باید فعالانه تر و با دقت زیاد توانایی دفاعی روسیه را تقویت کرد، برای اینکه واشنگتن که اخیراً به ابتکارعمل رئیس جمهور دونالد ترامپ از پیمان نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه تر خارج شده، تاکنون علاقه مندی خود برای تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی را نیز اعلام نکرده است و مقامات بلندپایه سیاسی و نظامی آمریکایی بطور علنی نسبت به چنین اتفاقی ابراز تردید می کنند.

در ماه جولای گذشته مارک اسپر رئیس پنتاگون در مصاحبه ای گفت که در صورت تمدید پیمان استارت-3 ، تمامی تسلیحات نظامی جدید روسیه که توان بالقوه راهبردی این کشور را تقویت می کند، باید در سند جدید گنجانده شود. وی درباره آمادگی طرف آمریکایی برای اعلام تسلیحات نظامی مشابه خود صحبتی به میان نیاورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه کشته شدن ابوبکر البغدادی را تایید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه کشته شدن ابوبکر البغدادی را تایید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید