رویکرد دانشگاه آزاد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی است

به گزارش تور استانبول، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد سیاست خود را به رویکرد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی تغییر داد.

رویکرد دانشگاه آزاد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی است

به گزارش گروه دانشگاه تور استانبول، همایش فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران کل این معاونت در داشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد.

دهقانی فیروزآبادی در این همایش با تأکید بر لزوم عملیاتی کردن سیاست های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه های نسل اول با رویکرد آموزشی به تربیت نیرو هایی پرداختند که عمدتاً در ادارات و نهاد های مختلف مشغول به کار شدند. در نسل دوم نیز با رویکرد پژوهش و تحقیقات و با توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها، نیرو های متخصص جهت همکاری با صنایع تربیت شدند، اما در حال حاضر هدف اصلی دانشگاه های نسل سوم و چهارم، کارآفرینی و توسعه فناوری است.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: در حال حاضر، آماده سازی نیروی انسانی برای اشتغال حرفه ای و تربیت انسان ها برای زندگی اجتماعی و ارتقای شخصیت آن ها از اهداف اساسی دانشگاه ها خواهد بود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدا با پرورش نیروی دیوان سالار، نیاز مبرم ادارات و وزارتخانه ها در دو دهه اول پس از انقلاب به نیرو های تحصیل کرده اداری را برطرف ساخت و در ادامه سیاست خود را با شروع دوران توسعه و سازندگی در کشور و نیاز به افراد تحصیل کرده ای که به تحقیق و پژوهش نیز آشنا باشند، به رویکرد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، تغییر داد.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تأکیدات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه، معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری به ایجاد و ساماندهی ساختار های فناوری به منظور تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی با مسئولیت اجتماعی و نقش مؤثر در کارآفرینی و پیشرفت پرداخته است.

وی تأکید کرد: اهداف و رویکرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، مبتنی بر یک تفکر نمادین و شیک نبوده، بلکه اهداف این معاونت نتیجه تفکر در احساس ضرورت برای پاسخگویی به نیاز های واقعی جامعه است، چرا که دانشگاه باید در حال حاضر، نیروی انسانی کارآفرین و خلاق تربیت کند.

دهقانی فیروزآبادی، در پایان با اشاره به آیین نامه بازار فناوری و سرا های نوآوری و تشریح خدمات صندوق خطرپذیر ستارگان و صندوق فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، از تصویب نهایی آیین نامه بازار فناوری و سرا های نوآوری در جلسه هیأت امنای دانشگاه خبر داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رویکرد دانشگاه آزاد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد دانشگاه آزاد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید