شوینده هایی که بلای جان می شوند

به گزارش تور استانبول، یک متخصص پوست گفت: شایعترین نوع آسیب های به وجود آمده بر روی پوست از طریق مواد شوینده اسیدی است.

شوینده هایی که بلای جان می شوند

داریوش دائر، متخصص پوست،مو و زیبایی در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: پاییز برای خیلی ها از خانم ها فصل خانه تکانی است. فصلی که خانواده ها خود را برای فصل سرد سال آماده می کنند، اما خانه تکانی در پاییز اغلب می تواند تبعات منفی به دلیل خشک و سرد بودن هوا و استفاده از مواد شوینده بسیار بر روی پوست خانم های خانه داری که دائم با مایعات ظرف شویی کار می کنند، داشته باشد.

او اضافه کرد: وایتکس یکی از مواد شوینده اسیدی است که با دست هر فردی که تماس پیدا کند، دچار حساسیت می شود و شایعترین نوع آسیب های به وجود آمده از طریق این مواد شوینده اگزمای تماسی تحریکی است.

دائر ادامه داد: توصیه می شود با مواد شوینده قوی کمتر تماس داشته و یا 2 ماده شیمیایی را با هم ترکیب نکنید، زیرا باعث ساخت یک ماده شیمیایی خطرناک می شود و می تواند ریه را از بین ببرد. همچنین ممکن است به اگزمای پوستی سرشتی دچار شوید.

مسمومیت 4 نفر با گاز کلر در استخر

این متخصص پوست تاکید کرد: هنگام استفاده کردن از مواد شیمیایی حتما باید از دستکش های نخی و بلافاصله بعد از آن از دستکش های پلاستیکی استفاده کرد. از شایع ترین آسیب های پوستی استفاده از مواد شوینده و وجود حساسیت های آلرژیک و البته اگزما های تماسی است. از عوارض این بیماری می توان به خارش، تورم پوستی و قرمزی اشاره کرد.

او در سرانجام یادآوری کرد: خانم ها بعداز کار کردن با انواع شوینده ها از انواع شوینده های ملایم از قبیل شامپو و صابون بچه برای شست و شوی دست های آلوده استفاده کنند. همچنین افراد می توانند در صورت مبتلا شدن به خشکی پوست از چرب کننده ها مانند وازلین استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شوینده هایی که بلای جان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوینده هایی که بلای جان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید