عباسی: برخی فعالیت زودهنگام انتخاباتی را آغاز کرده اند، تاکید بر ساماندهی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس

به گزارش تور استانبول، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: در حالی که هنوز زمان قانونی برای تبلیغات انتخاباتی کاندیداها فرا نرسیده و فرآیند تائید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان آغاز نشده است اما برخی آتش به اختیار فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند.

عباسی: برخی فعالیت زودهنگام انتخاباتی را آغاز کرده اند، تاکید بر ساماندهی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس

اسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی تور استانبول، با اشاره به عدم شفافیت اقتصادی کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت: باید سازوکاری فراهم شود که احتمال ورود برخی افراد به عرصه انتخابات با پول های کثیف و یا از طریق رانت های اقتصادی را کاهش دهد چراکه ممکن است این افراد بخواهند با این کار هزینه تبلیغاتی بسیار زیادی را به جامعه تحمیل کنند و به دنبال تخریب رقبا و تشویش اذهان عمومی باشند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در مجالس گذشته تنها در سال آخر درباره انتخابات تصمیم گیری می کردند که این امر باتوجه به اینکه مجلس وقت به نفع خود طرحی در این زمینه ارائه می داد باعث می شد مورد استقبال قرار نگیرد از این رو انتظار می رود مجلس یازدهم در همان شش ماهه ابتدایی آغاز به کار خود پیرامون مسائل مربوط به انتخابات قانون تدبیر جدی داشته باشد و قانونی را به تصویب برسانند که شفاف، روشن و به دور از شبهه یا ابهام باشد.

عباسی شرح داد: در حالی که هنوز زمان قانونی برای تبلیغات انتخاباتی کاندیداها فرا نرسیده و فرآیند تائید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان آغاز نشده است اما برخی آتش به اختیار فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند و جلساتی را برگزار می کنند که متاسفانه هیچ کس بر این موضوع نظارتی ندارد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر ساماندهی شفافیت اقتصادی کاندیداهای انتخاباتی مجلس گفت: به نظر می رسد باید دستگاه های نظارتی در این زمینه دست به کار شده و اجازه ندهند رفتارهای غیر قانونی انتخابات صورت بگیرد.

وی در پایان با اشاره به ورود پول های کثیف به عرصه انتخابات گفت: حضور برخی افراد که به واسطه پول های کثیف در کارزار انتخاباتی وارد شده اند ممکن است در تصمیم و انتخاب اصلح مردم تردید ایجاد کند از این رو دستگاه های نظارتی و اجرایی باید دقت لازم را داشته باشند و انتخابات را از همه زوایا رصد کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عباسی: برخی فعالیت زودهنگام انتخاباتی را آغاز کرده اند، تاکید بر ساماندهی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عباسی: برخی فعالیت زودهنگام انتخاباتی را آغاز کرده اند، تاکید بر ساماندهی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید