نامزدهای نهایی جایزه الیوت معرفی شدند

به گزارش تور استانبول، اسامی 10 شاعر راه یافته به مرحله نهایی نامزدی جایزه تی.اس. الیوت 2017 اعلام شد.

نامزدهای نهایی جایزه الیوت معرفی شدند

به گزارش تور استانبول، گاردین نوشت: در حالی که طی سال های اخیر تنوع نژادی و رعایت نکردن آن در بعضی جوایز هنری و ادبی حاشیه ساز شده، فهرست نامزدهای نهایی جایزه شعر تی.اس. الیوت که گران ترین جایزه شعر انگلستان محسوب می گردد، تنها با حضور یک شاعر رنگین پوست اعلام شده است.

این در حالی است که با توجه به حضور پررنگ و قوی شاعران رنگین پوست در فهرست نامزدهای اولیه، انتظار می رفت نام شاعران انگلیسی دیگری چون کابو چینگونیی و ریچادر جورج، نوار الصدر، آندره نفیس ـ ساحلی و ... هم در این لیست باشد.

اوشن ویونگ شاعر ویتنامی ـ آمریکایی مجموعه آسمان شب با زخم ترکش ها، تنها نویسنده رنگین پوستی است که شانس دریافت جایزه 20 هزار پوندی الیوت را دارد.

سال جاری هیات داوران این جایزه 154 اثر را مورد آنالیز قرار دادند تا به نام این 10 نفر رسیدند:

تارا برگین با کتاب مرگ غم انگیز النور مارکس

کرولاین برد با کتاب در این روزهای تحریم

داگلاس دان با کتاب وزوز یک مگس

لیوتیا فلین با کتاب رادیو

مایکل سیمونز رابرتز با کتاب منکونیا

رابرت مینهینیک با کتاب خاطرات آخرین انسان

جیمز شرد با کتاب اقامتگاه متروک

اوشن ویونگ با کتاب آسمان شب با زخم ترکش ها

ژاکلین سافرا با کتاب تمام مادران خشمگین من

رادی لامسدن با کتاب خیلی خوشحالم که خودم هستم

این بیست وچهارمین دوره برگزاری جایزه تی .اس. الیوت است که از سال 1993 برای بزرگداشت نام توماس استرنز الیوت شاعر، نمایش نامه نویس و منتقد ادبی برنده نوبل ادبیات نام گذاری شده است. او در سال 1888 در ایالت میسوری آمریکا به جهان آمد و در مجموع، هفت نمایش نامه، 17 اثر غیرداستانی و 10 کتاب شعر نوشت. الیوت از کسانی چون هومر، دانته، شکسپیر و جوزف کنراد الهام گرفت و خود الهام بخش نویسندگان دیگری شد.

تی.اس. الیوت در دوران زندگی، جایزه های متعددی دریافت کرد که به نوبل ادبیات، نشان لیاقت از پادشاه جورج ششم در سال 1948، نشان افتخار دولت فرانسه در سال 1951، جایزه گوته در سال 1955، مدال دانته در سال 1959، نشان شوالیه ادبیات و هنر فرانسه در سال 1960 و نشان آزادی ریاست جمهوری در سال 1964 می توان اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نامزدهای نهایی جایزه الیوت معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای نهایی جایزه الیوت معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید