کشور در مقطع حساسی به سر می بَرد، لبنانی ها هنوز وقت دارند

به گزارش تور استانبول به نقل از روسیاالیوم، ریاالحسن وزیر کشور در دولت پیشبرد امور لبنان درباره مرحله حساسی که لبنان در آن به سر می برد، هشدار داد.

کشور در مقطع حساسی به سر می بَرد، لبنانی ها هنوز وقت دارند

وی در توییتی با اشاره به اینکه کشورش در مقطع حساسی به سر می برد، افزود: خداوند به همه ما یعنی مسئولان و لبنان برای انتخاب جهت درست یاری کند. لبنانی ها هنوز وقت دارند تا مرحله دشواری که با آن روبرو هستند را پشت سر بگذارند تا به ساحل امن برسند.

این سخنان وزیر کشور دولت پیشبرد امور لبنان در حالی مطرح می گردد که لبنان شاهد اعتراضات گسترده ای است و اخیرا درگیری هایی اتفاق افتاده است.

ساعاتی قبل ارتش لبنان با صدور بیانیه ای از بازداشت 16 نفر در جریان اغتشاشات شب گذشته در مناطق مختلف این کشور اطلاع داد.

در بیانیه ارتش لبنان آمده است: در طرابلس اموال عمومی و بعضی بانکها و ساختمان یکی از احزاب در معرض حمله قرار گرفته و بمب های آتشزا به سوی نظامیان پرتاب شده است و نظامیان با سنگ هدف قرار گرفته اند که بر اثر آن 33 نظامی زخمی شده اند.

ارتش لبنان خاطرنشان کرد: موتور سیکلت هایی که صاحبانشان آنها رها نموده و فرار نموده بودند، مصادره شده است. در جاده قدیمی صیدا حدفاصل مناطق الشیاح و عین الرمانه و هنگام کوشش ارتش برای برقراری نظم و امنیت، 10 نظامی زخمی شده اند. در بکفیا در استان جبل لبنان و هنگام بازگشایی جاده ای، هشت نظامی در جریان سنگ پرانی میان ساکنان و سرنشینان خودروها و ازدحام حاصل از آن زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است: ارتش پیروز به بازگردانیدن اوضاع به حال طبیعی در مناطق مختلف شده است و فرایند تحقیق از بازداشت شدگان ادامه دارد.

شایان ذکر است که لبنان از 17 اکتبر گذشته شاهد اعتراضات گسترده و متوالی است که خواسته آن انحلال مجلس و برگزاری انتخابات زودهنگام و حذف نظام سهمیه ای طایفه ای در سیاست است. سعد حریری در سیزدهمین روز از این اعتراضات استعفا کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشور در مقطع حساسی به سر می بَرد، لبنانی ها هنوز وقت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشور در مقطع حساسی به سر می بَرد، لبنانی ها هنوز وقت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید