گلزن ترین استقلال دهه؛ قدرت نمایی با استراماچونی

به گزارش تور استانبول، زدن دو گل در اصفهان و به سپاهان، کار راحتی برای هیچ تیمی محسوب نمی شود. ماموریتی که استقلال و استراما، پیروز به انجامش شدند.

گلزن ترین استقلال دهه؛ قدرت نمایی با استراماچونی

به گزارش گروه ورزشی تور استانبول، هر چند گل دقایق پایانی نورافکن باعث شد عملکرد خوب خط حمله شان، با پیروزی و صدرنشینی به پایان نرسد. استقلال قبل از این در تبریز هم، 4 گل به تراکتورسازی زده بود و آماری فوق العاده داشت. آن ها با 25 گل زده در 12 بازی، یکی از بهترین خطوط حمله سالیان اخیر لیگ برتر محسوب می شوند.

از لیگ دوازدهم تا حالا، هیچ تیمی نتوانسته تا هفته دوازدهم آماری بهتر از استقلال در خط حمله داشته باشد. تنها نمونه مشابه هم، سپاهان فصل پیش است که هفته دوم 6 گل به سپیدرود زد و توانست به لطف همین شروع خوب، تا هفته دوازدهم مثل استقلال به آمار 25 گل برسد. برای خود استقلالی ها، داشتن چنین خط حمله ای در یک دهه اخیر بی سابقه بوده است.

آخرین باری که استقلال، توانست چنین خط حمله ای داشته باشد به لیگ هشتم برمی گردد. سالی که با امیر قلعه نویی و تیم تهاجمی اش، به قهرمانی لیگ برتر هم رسیدند. استقلال در آن فصل تا هفته دوازدهم، 26 گل زده بود. بعد از آن و در 10 دوره بعدی، گل های زده استقلال تا این هفته به زحمت از 20 گل عبور می کرد و حالا، آن ها با زوج دیاباته و قائدی و نمایش فوق العاده بازیکنانی مثل وریا، کریمی و اسماعیلی، توانسته اند از مرز میانگین 2 گل در هر بازی عبور کنند.

نکته جالب اینجاست استقلال تا هفته چهارم، فقط 2 گل زده بود و در 8 بازی بعدی، پیروز به زدن 23 گل شده است. اگر آن ها بتوانند این فرایند را ادامه بدهند، شاید رسیدن به رکورد بهترین خط حمله تاریخ لیگ هم برای شان دور از دسترس نباشد. به شرطی که اوج گیری شان، با فرودی زودهنگام به پایان نرسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گلزن ترین استقلال دهه؛ قدرت نمایی با استراماچونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلزن ترین استقلال دهه؛ قدرت نمایی با استراماچونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید