اخبار سیاسی

اتحادیه اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه قصد کمک بیشتری به لبنان را که با بحران اقتصادی هولناکی روبرو است، دارد.

5 مرداد 1400

تصویب برنامه اجرایی توسعه دوچرخه سواری در تهران

خبرگزاری خبرنگاران-لایحه برنامه اجرایی توسعه و تسهیل دوچرخه سواری در شهر تهران امروز در صحن شورای شهر به تصویب رسید.

1 مرداد 1400

وقتی تکلیف مجلس در دفاع از حقوق مردم تعیین نیست

کشور را خاموشی های پیاپی در بر گرفته و قطع برق با خشک سالی بی مانند در این گرمای طاقت فرسا همراه شده تا زندگی از آنچه تا قبل از تابستان بر مردم می گذشت، تحمل ناپذیرتر شود. کندشدن اینترنت در چند روز گذشته به خصوص هم زمان با قطعی برق، توسعه کرونا دلتا و قرمزشدن...

30 تیر 1400

18؛ ساعت سرانجام کار پاساژها تا سرانجام مرداد

سخنگوی صنعت برق گفت: با پایدار شدن شرایط تولید برق حرارتی، مقدار تولید برق نیروگاه های حرارتی از 50 هزار مگاوات گذشت ولی کماکان واحدهای برق آبی دچار محدودیت هستند. به گفته وی ساعت پایان کار مراکز تفریحی و تجاری تا پایان مرداد ماه ساعت 18 تعیین شده است.

28 تیر 1400

هدف اصلی مذاکره کنندگان در وین، کسب نتیجه ظرف دوهفته آینده است

به گزارش خبرنگاران، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان شامگاه چهارشنبه پس از سرانجام چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام گفت که هدف مذاکره کنندگان در وین دستیابی به نتایجی در مورد برجام ظرف دو هفته آینده است.

15 تیر 1400

ربات های جدید آمازون برای انبار ها

آمازون همچنین با استفاده از نرم افزار های ثبت حرکت، در حال بررسی و مطالعه روی کار هایی است که توسط کارگران در انبار های این شرکت انجام می شود تا بتواند زمینه ورود تجهیزات و ربات های جدید را به این انبار ها فراهم کند.

14 تیر 1400

دانشگاه پیغام نور برای برگزاری دوره های آموزش الکترونیکی ایمنی کار پیشگام شد

دانشگاه پیغام نور با معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارتقای بهره وری و فرهنگ ایمنی کار و کاهش حوادث ناشی از آن تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

13 تیر 1400

بایدن سقفِ پذیرش پناهجویان در خاک آمریکا را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ان بی سی، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از تصمیم خود برای افزایش سقف پذیرش پناهجویان به میزان 62 هزار و 500 نفر برای ورود به خاک کشورش خبر داد.

5 خرداد 1400

گفت وگوی پادشاه سعودی و رئیس جمهور عراق درباره امنیت منطقه

رئیس جمهور عراق روز جمعه در تماس تلفنی با ملک سلمان بر لزوم تقویت روابط دوجانبه و حمایت از ثبات و امنیت منطقه تأکید کرد.

21 اردیبهشت 1400

خبرنگاران سربازان باید آموزش های تخصصی خاص را فرابگیرند

تهران - خبرنگاران - حقوقدان و وکیل دادگستری با بیان اینکه قانون خدمت نظام وظیفه ناکارآمد است، گفت: مقررات خدمت نظام وظیفه مربوط به صد سال قبل است و باید مانند بسیاری از کشورهای جهان، جوانان با عنوان ارتش های حرفه ای آموزش های تخصصی خاص را فراگیرند. ...

20 اردیبهشت 1400

بانک آمریکایی:بازار نفت از افزایش صادرات نفت ایران شوکه نمی شود، اوپک چالشی با ایران ندارد

علی رغم گزارش های متعدد رسانه های خارجی مبنی اینکه، افزایش صادرات ایران، تلاش های اوپک برای متوازن سازی بازار را به چالش می کشد، یک بانک آمریکایی گفت، افزایش صادرات نفت ایران، به بازار نفت شوک وارد نمی کند.

16 اردیبهشت 1400

عارف: اصلاحات با هزینه های زیادی دست به گریبان است ، اجازه ندهیم خارج برای اصلاح طلبان تصمیم گیری کند

عارف سلامت و برخورداری مردم از زندگی آبرومندانه را فکری اصلاح طلبانه خواند و گفت: اجازه ندهیم برای اصلاح طلبان در خارج از این جریان تصمیم گیری نمایند.

14 اردیبهشت 1400

سردار باقری: همکاری نیرو های مسلّح ایران و تاجیکستان تأثیر مثبتی در امنیت منطقه خواهد داشت خبرنگاران

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: قطعا همکاری 2 نیروی مسلح ایران و تاجیکستان در ارتقای امنیت و ثبات در منطقه و توسعه نیرو های مسلح تاجیکستان و استفاده از تجارب دو کشور تاثیر مثبتی خواهد داشت.

11 اردیبهشت 1400

چگونه کلاب هاوس به شبکه محبوب ایرانیان تبدیل شد

کلاب هاوس، شبکه اجتماعی که بر پایه صوت است و حالا و در هفته های اخیر به محلی برای گفت و گو بین جناح های مختلف سیاسی در ایران تبدیل شده است.

28 فروردین 1400

خبرنگاران 500 میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اردبیل تزریق می گردد

اردبیل-خبرنگاران -استاندار اردبیل از تزریق اعتبار 500 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای قطعات مختلف پروژه را آهن اردبیل با همکاری سازمان برنامه و بودجه و بانک ملی در دو ماه اول امسال اطلاع داد.

21 فروردین 1400

رای سنا به قانونی بودن برگزاری استیضاح ترامپ خبرنگاران

سنای آمریکا در رای گیری بامداد روز چهارشنبه به قانونی بودن برگزاری استیضاح ترامپ در حالی که وی قدرت را ترک نموده، رای داد.

20 فروردین 1400

اعدام بر مبنای ارتداد؟ خبرنگاران

کُشتن فردی که امنیت شهروندان را به خطر انداخته و تحت عنوان محارب و یا مفسد فى الارض در فقه از آن یاد شده، ایراد نداشته؛ چون بر اساس ضوابط و قواعد عقلى، فقهى و حقوقى اجرا شده است.

17 فروردین 1400

استراتژی زندگی کردن درازمدت با کرونا در دستورکار اتریش

وزیر بهداشت اتریش با اشاره به اینکه بعد از واکسیناسیون هم کرونا همچنان باقی خواهد ماند گفت: ما باید یک استراتژی برای زندگی بعد از واکسیناسیون با این ویروس پیدا کنیم و این در حال اجرا است.

27 اسفند 1399

تخت روانچی: شرایط در دولت بایدن تغییر نکرده، هیچ مذاکره ای با آمریکایی ها نداشته ایم

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت که شرایط در دولت بایدن تغییری نکرده است و ایران هیچ مذاکره ای با آمریکا نخواهد داشت.

25 اسفند 1399

خبرنگاران پیروزی ایران در دادگاه لاهه؛ شکستی دیگر برای آمریکا

تهران- خبرنگاران- دادگاه لاهه اعتراض مقدماتی ایالات متحده به صلاحیت دیوان برای رسیدگی به شکایت ایران در خصوص نقض معاهده 1955 به دلیل وضع تحریم های غیرقانونی علیه ایران، را صادر و با اکثریت آراء مردود گفت.

21 اسفند 1399
تعداد: (97)