جزئیات درآمد دولت از محل فروش اوراق منتشر شد

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران : طی هفته جاری مبلغ 5 هزار و 699 میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق اقتصادی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تامین اقتصادی شد.

جزئیات درآمد دولت از محل فروش اوراق منتشر شد

به گزارش تور استانبول به نقل از وزارت اقتصاد: در ادامه اقدامات وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین اقتصادی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه داری کل کشور طی ماه های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری هجده مرحله حراج اوراق بدهی میان بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای اقتصادی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تأمین اقتصادی) و دو مرحله پذیره نویسی اوراق به وسیله کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام کرده است.

بر اساس این گزارش، حسب تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین اقتصادی بهینه در هفته جاری، مبلغ 5 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر و همچنین هجدهمین مرحله حراج اوراق اقتصادی اسلامی در تاریخ 8. 7. 1399 برگزار گردید که پس از اخذ سفارش های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ 669 میلیارد تومان اوراق به توضیح جدول شماره (1) به فروش رسید در مجموع در طی هفته جاری مبلغ 5 هزار و 699 میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق اقتصادی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تأمین اقتصادی شد.

این گزارش می افزاید، با احتساب مبلغ مندرج در جدول فوق، تا به امروز مجموعاً 71 هزار و 193 میلیارد تومان به وسیله انتشار اوراق نقدی تأمین اقتصادی شده است.

این گزارش خاطر نشان می سازد، با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری هفده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره نویسی اوراق تا تاریخ 1. 7. 1399، در مجموع معادل 92 هزار و 224 میلیارد تومان شامل 21 هزار و 700 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و 70 هزار 524 میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین اقتصادی اجرا شده که جزئیات آن در جدول شماره (2) ارائه می گردد:

لازم به ذکر است، وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت اقتصادی و خزانه داری کل کشور) حسب وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع فرایند تحولات متغیرهای اقتصادیو فرایند سنجه های پایداری بدهی های دولت در قالب سناریوهای مختلف و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع عمومی و نیز با در نظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاست گذاری پولی هر هفته نسبت به برگزاری حراج اوراق بدهی و ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزئیات درآمد دولت از محل فروش اوراق منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات درآمد دولت از محل فروش اوراق منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید