علم و تکنولوژی

رویکرد دانشگاه آزاد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد سیاست خود را به رویکرد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی تغییر داد.

9 بهمن 1398

از بین بردن نوعی آفت درختان سیب و گلابی با ترکیب 3 گیاه بومی

گروهی از محققان دانشگاه اصفهان با ترکیب عصاره 3 نوع گیاه بومی کشور، نوعی آفت کش دوستدار محیط زیست و بی خطر برای انسان و سایر موجودات جهت از بین بردن باکتری عامل ایجاد بیماری آتشک در درختان میوه دانه دار عرضه کردند.

8 بهمن 1398

یازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردد

یازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل با شعار فرماندهی و کنترل یکپارچه؛ چالش های مدیریت بحران در کشور و راهکار های آن در روزهای 20 و 21 آذرماه در دانشگاه امیر کبیر برگزار می گردد.

5 بهمن 1398

دبی مارینا مال بهترین جای خرید در خاور میانه

در دنیای مدرن امروزی خرید کردن و پاساژگردی تبدیل به یکی از تفریحات سرگرم کننده زندگی ماشینی شد. در این میان، پاساژها و مرکزهای خرید با ایجاد امکانات و خدمات مختلف سعی در جلب مشتری بیشتر و بالا بردن حاشیه سود خود دارند. با ظهور صنعت گردشگری به عنوان یکی...

20 دی 1398

استخر دانشگاه منابع طبیعی گرگان دهه فجر امسال افتتاح می شود

خبرنگاران/گلستان رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: همزمان با دهه فجر امسال، استخر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح خواهد شد.

16 دی 1398

درخواست مسئولان مرودشت برای آنالیز اثرات مخرب پتروشیمی شیراز بر تخت جمشید

بعضی از مسئولان شهرستان مرودشت بر این باورند که آلایندگی های ناشی از فعالیت پتروشیمی شیراز بر مجموعه جهانی تخت جمشید اثرات مخرب دارد و باید بر اساس مطالعات علمی هر چه زودتر برای این امر چاره اندیشی گردد.

15 دی 1398

پولدارترین خانواده های جهان و رمزو راز ثروتمند شدن آن ها

روزنامه خراسان: ثروتمندترین خانواده های جهان که فهرست شان به تازگی توسط فوربس اعلام شد، از کجا شروع کردند و چطور صاحب سرمایه های نجومی شده اند؟

14 دی 1398

ستاری: ایران محور پیشتازی جهان اسلام در فناوری های آینده ساز است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین اختتامیه سومین جایزه مصطفی(ص)، ایران را محور پیشتازی جهان اسلام در فناوری های آینده ساز برشمرد.

12 دی 1398

حذفیات دروس معارف دانشگاه علمی کاربردی ابلاغ شد

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی، تغییر تاریخ امتحان و حذفیات منابع دروس گروه معارف اسلامی را به واحد های استانی این دانشگاه ابلاغ کرد.

11 دی 1398

بحث درباره فارسی شکسته

در نشست فارسی شکسته درباره تاریخچه این موضوع و آغاز آن در ادبیات داستانی، عمومیت شکسته گویی، همزیستی با شکسته نویسی و این که بهتر است این مورد زیادی برجسته سازی نشود، آنالیز ضرورت تجویز برای شکسته نویسی توسط فرهنگستان و حضور شکسته نویسی در تبلیغات شهری...

9 دی 1398

جیمز دین 65 سال بعد از مرگ بازیگر یک فیلم جدید می گردد

آی سینما: جیمز دین شمایل فراموش نشدنی هالیوود که تنها سه فیلم در کارنامه داشت و مرگ زودهنگامش او را در ذهن سینما دوستان ابدی کرد، با استفاده از جلوه های ویژه بصری قرار است دچار یک رستاخیز سینمایی گردد و 65 سال بعد از مرگ نامش به عنوان بازیگر یک فیلم درباره...

6 دی 1398

نخستین دوچرخه های برقی سِگ وی وارد بازار می شوند

نخستین دوچرخه های برقی خاک سِگ وی که ویژه محیط های خاص نظیر کوهستان است، در اوایل سال 2020 عرضه بازار می شوند.

6 دی 1398

پیش نویس دانشگاه کارآفرین تهیه می گردد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: باید سندی آماده کنیم که پارادایم های ذهنی دانشگاه ها را تکان دهد و دانشگاه ها برنامه های راهبردی شان را طبق این سند تغییر دهند.

5 دی 1398

اولین جزییات روند بازی Persona 5 Scramble منتشر شد

شش ماه پیش بود که شرکت بازی سازی آتلوس، سازنده مجموعه بازی های پرسونا، خبر از ساخت یک بازی اکشن بر اساس پرسونا 5 داد. بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers را تیم سازنده مجموعه بازی های Dynasty Warriors یعنی استودیوی اومگا فورس می سازد. آتلوس در قالب یک برنامه زنده، برای...

5 دی 1398

تهدیدات زیستی از مهمترین تهدیدات در جهان

خبرنگاران/کرمان استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران گفت: از مهمترین تهدیدات کلان جهان پس از سایبری، تهدیدات بیوتکنولوژی(تهدیدات زیستی) است.

4 دی 1398

جشن سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در دانشگاه علمی کاربردی

جشن سالگرد چهلمین سال تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 28 تهران برگزار گردید.

3 دی 1398

شرکتهای آمریکایی از ممنوعیت تجارت با هواوی معاف شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، در آینده نزدیک احتمالا تحریم های وزارت بازرگانی آمریکا علیه هواوی کاهش یابد.

3 دی 1398

شناسایی علائم هشدار دهنده ترافیکی با فناوری تسلا

فناوری رانندگی اتوماتیک شرکت تسلا از این پس قادر به شناسایی و تشخیص علائم هشداردهنده ترافیکی که به طور موقت در خیابان ها قرار می گیرند، نیز هست.

3 دی 1398