سوپرکاپ اسپانیا در عربستان با تماشاگران زن

به گزارش تور استانبول، عربستان به زودی میزبان سوپرکاپ اسپانیا و باشگاه های بزرگ این کشور خواهد بود.

سوپرکاپ اسپانیا در عربستان با تماشاگران زن

به گزارش گروه ورزشی تور استانبول، فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت سه دوری بعدی سوپرکاپ اسپانیا در سال های 2020، 2021 و 2022 در عربستان سعودی برگزار خواهد شد. به نظر می رسد جرارد پیکه، مدافع بارسلونا که در این میان با مقامات سعودی در ارتباط بوده، در رقم خوردن این توافق نقش مهمی داشته، اما فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت مدافع اسپانیایی کمیسیونی از این بابت دریافت نکرده است.

همچنین بانوان نیز می توانند برای تماشای این مسابقات با البسه مناسب وارد ورزشگاه شوند. این مسابقات امسال در تاریخ بین 8 تا 12 ژانویه برگزار می شود و رئال مادرید، اتلتیکو مادرید، والنسیا و بارسلونا در این تورنمنت شرکت خواهند کرد. دور اول در ورزشگاه پادشاه عبدالله در شهر جده برگزار می شود.

چندین سازمان از جمله سازمان عفو بین الملل با برگزاری این مسابقات در عربستان سعودی مخالفت کرده اند. سخنگوی فدراسیون اسپانیا در این رابطه گفت: خانم ها باید آزادانه و بدون محدودیت و با لباس هایی که خودشان مناسب می دانند این مسابقات را تماشا کنند. هیچ محدودیتی برای آنها وجود نخواهد داشت و بنابراین این بند در قرارداد نیز گنجانده نخواهد شد. ما با فدراسیون عربستان توافق داریم که حضور بانوان را در این کشور توسعه دهیم و این کاری است که ما انجام خواهیم داد. ما به عربستان می رویم زیرا این برای فوتبال اسپانیا خوب بوده و برای ما نیز مهم است تا خودمان را بیشتر بشناسیم، زیرا ما می خواهیم جام جهانی را در کنار پرتغال میزبانی کنیم.

عربستان سعودی بیشترین پول را برای برگزاری این مسابقات خرج کرده است. فدراسیون 20 میلیون یورو بین چهار باشگاه شرکت کننده توزیع می کند و 20 میلیون دلار دیگر را نیز خودش به جیب خواهد زد. در مجموع برای سه سال قرارداد 120 میلیون یورو به حساب فدراسیون اسپانیا ریخته خواهد شد. یک مدیر ارشد فدراسیون اسپانیا گفت: توافق نامه محرمانه است و شما نمی توانید مشخص کنید که چه مقدار پول به باشگاه ها و فدراسیون داده می شود. پیشنهادهای دیگری نیز وجود داشت اما در نهایت بین کشورهایی چون هند، چین و قطر، پیشنهاد عربستان قبول شد. انگیزه های زیادی برای رفتن به عربستان داریم و این تصمیم را عاقلانه و آگاهانه می دانیم. البته منابع مالی نیز در این میان نقش داشته اند اما این پول به فوتبال بانوان و فوتبال غیر حرفه ای تزریق خواهد شد. فوتبال برای گشایش مرزها ضروری است و افرادی که از این طرح انتقاد می کنند حقیقت را نمی بینند.

البته سوپرکاپ بانوان که قرار بود بین رئال سوسیداد و اتلتیکومادرید برگزار شود به تعویق خواهد افتاد و قطعا در عربستان برگزار نمی شود. بحث سوپرکاپ زنان و احتمال انتقال آن به خارج از اسپانیا امسال برای اولین بار مطرح شده و باید دید چه شرایطی پیش می آید. ممکن است در آینده این دیدار نیز در عربستان برگزار شود. ما در مجمع فوتبال که در تاریخ 18 دسامبر برگزار خواهد شد در رابطه با این موارد صحبت خواهیم کرد.

همچنین در خلال این مراسم قرعه کشی سوپر جام اسپانیا نیز برگزار شد و والنسیا - رئال مادرید و اتلتیکو مادرید - بارسلونا به مصاف هم خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سوپرکاپ اسپانیا در عربستان با تماشاگران زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپرکاپ اسپانیا در عربستان با تماشاگران زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید