چین، تست کرونای یک شهر 9 میلیون نفری در 5 روز، دلیل: ابتلای 11 نفر به کرونا

به گزارش تور استانبول، موارد جدید ابتلا در شهر چینگ دائو پس از آن شناسایی شد که هفته طلایی تعطیلات در چین به انتها رسید.

چین، تست کرونای یک شهر 9 میلیون نفری در 5 روز، دلیل: ابتلای 11 نفر به کرونا

مقامات شهر چینگ دائو قصد دارند در 5 روز از 9 میلیون شهفرایند خود تست کرونا بگیرند.

به گزارش تور استانبول به نقل از رویترز، آنها این تصمیم را پس از ابتلای 6 نفر به کرونای جدید و شناسایی 6 بیمار بدون علامت در روزهای منتهی به 11 اکتبر گرفته اند. بیشتر این موارد به بخش آنالیز قفسه سینه بیمارستان چینگ دائو مرتبط است.

کمیسیون سلامت ملی شهر چینگ دائو پس از اعلام شمار مبتلایان در این شهر از شناسایی 21 مورد مبتلای جدید در سرزمین اصلی چین در روز گذشته خبر داده است. علت افزایش شمار ناگهانی مبتلایان در شهر شهر چینگ دائو تعیین نیست.

یک کارگر در حال ضد عفونی کردن یک روستا در حومه شهر 9 میلیون نفری چینگ دائو در استان شاندونگ چین/ cnsphoto

بی بی سی در خصوص این افزایش ناگهانی در شهر چینی نوشت: موارد جدید ابتلا در شهر چینگ دائو پس از آن شناسایی شد که هفته طلایی تعطیلات در چین به انتها رسید، هفته ای که بسیاری از مردم در آن موقع به سفر داخلی می فرایند.

به نوشته نشریه گلوبال تایمز و به نقل از مقامات بهداشتی چینگ دائو، این شهر در طول تعطیلات حدود 4 میلیون و نیم مسافر داشته است.

رویترز در ادامه نوشت: شمار مبتلایان بیعلامت که چین آنها را در شمار مبتلایان تائید شده به حساب نمی آورد، از 23 روز پیش به 30 میلیون نفر رسیده است. آنها اعلام نموده اند 29 مورد از مبتلایان بی نشانه از شهرهای دیگر وارد چینگ دائو شده اند.

شمار مبتلایان روزانه کووید -19 در سرزمین اصلی چین نسبت به زمان اوج آن در 9 ماهه گذشته به شدت کاهش یافته است اما چین همچنان در حالت آماده باش واقع شده است تا در صورت لزوم از تعطیلی های دوباره که منجر به رکود اقتصاد شماره 2 دنیا می گردد ممانعت به عمل آورد.

چینگ دائو در حال حاضر بخش تخصصی قفسه سینه و اورژانس بیمارستان را بسته و قرنطینه نموده است. ساختمان های که افراد آلوده در آنها زندگی می نمایند نیز به عنوان بخشی از اقدامات مهار ویروس کرونا تعطیل یا قرنطینه شده اند.

تعداد کل موارد تائید شده کووید 19 در سرزمین اصلی چین حدود 85 هزار 578 نفر بوده و براساس آمار رسمی نزدیک به 4 هزار و 600 نفر به دلیل این بیماری جان باخته اند.

منبع: عصر ایران

به "چین، تست کرونای یک شهر 9 میلیون نفری در 5 روز، دلیل: ابتلای 11 نفر به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، تست کرونای یک شهر 9 میلیون نفری در 5 روز، دلیل: ابتلای 11 نفر به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید